Osobowość

Kategoria Osobowość: szacunek kibiców to coś więcej niż wynik

Stać się popularnym ze względu na sukcesy jest łatwo. Za to trudno jest przekuć uznanie ze sportowych aren na szczery szacunek. Zasłynąć z barwnej osobowości, głośno mówić o sprawach ważnych dla świata – to zadanie dla tych, których głos jest słyszalny z podwójną mocą.

Niezależnie od tego, czy mówimy o dyskryminacji, wykluczeniu, wojnie, czy po prostu – popularyzujemy własny kraj poza jego granicami – potrzebujemy mądrości, szlachetnych intencji i niemałej odwagi. Świat, w którym żyjemy, łatwiej jest zmienić, kiedy po naszej stronie stają ludzie znani z wielkiej determinacji i sukcesów, w których liczy się rywalizacja fair play.

Nominowani w kategorii

Adam Bielecki

Himalaista

Jeden z najlepszych polskich wspinaczy, himalaistów. Brał udział w udanych akcjach ratunkowych swoich koleżanek i kolegów. Kilkakrotnie postawił życie innych nad własne ambicje i cele.

czytaj więcej

Adrianna Sułek

Lekkoatletka

Utytułowana lekkoatletka. Już kilka tygodni po urodzeniu syna wróciła do intensywnych treningów. Nie rezygnuje z walki o olimpijski medal.

czytaj więcej

Justyna Święty-Ersetic

Lekkoatletka

Obecnie jedna z najbardziej utytułowanych polskich biegaczek. Otwarcie mówi o swojej walce z depresją i zwycięstwie nad groźną cywilizacyjną chorobą.

czytaj więcej

Zwycięzca w kategorii Osobowość

Iga Świątek

Tenisistka

Najlepsza tenisistka na świecie. Nie boi się głośno poruszać istotnych kwestii, edukowała zachodni świat o barbarzyńskiej wojnie za wschodnią granicą i dramacie narodu ukraińskiego.

czytaj więcej

Katarzyna Zillmann

Wioślarka

Złota medalistka mistrzostw świata. W 2017 roku uratowała niedoszłego samobójcę, jest ambasadorką społeczności LGBT, brała udział w akcji „Sport przeciw homofobii".

czytaj więcej