Talent

Sponsor kategorii
Talent

Kategoria Talent: spojrzenie w przyszłość. Z dumą

Zanim sportowiec wejdzie do szerokiej świadomości kibiców, najpierw odnosi sukcesy, które mają go doprowadzić do prawdziwej świetności. Choć nie zawsze stawia się go na piedestale i w drodze na podium seniorskich zawodów musi pokonać mnóstwo przeciwności, on się nie poddaje. Dąży do celu prostą drogą. Staje się talentem, na którego można liczyć.

Choć często aż trudno uwierzyć, że w młodym wieku można posiąść takie umiejętności sportowe, stabilność psychiczną i siłę charakteru – oni pokazują, że dla człowieka z pasją nie ma rzeczy niemożliwych. A potem często jest… tylko lepiej. To oni, prawdziwe talenty polskiego sportu, w przyszłości sprawią, że kibice z jeszcze większą dumą podczas ich startów będą mogli nosić biało-czerwone barwy.

Nominowani w kategorii

Krzysztof Chmielewski

Pływak

Specjalizuje się w stylu motylkowym. W 2023 roku w Fukuoce zdobył srebrny medal mistrzostw świata na dystansie 200 metrów. Jako 17-latek wystąpił w finale igrzysk olimpijskich w Tokio (2021).

czytaj więcej

Mateusz Cierniak

Żużlowiec

Odnosił wielkie sukcesy jako junior. Pięciokrotny złoty medalista mistrzostw świata - trzy razy w drużynie (2021, 2022, 2023) i dwa indywidualnie (2022, 2023). Aktualnie reprezentant mistrza Polski - Motoru Lublin.

czytaj więcej

Weronika Ewald

Tenisistka

W wieku niespełna 17 lat osiągnęła ćwierćfinał juniorskiego Australian Open 2023. W kobiecym tourze zadebiutowała w Warszawie. W grudniu 2023 roku wywalczyła w egipskim Szarm el-Szejk pierwsze w zawodowej karierze mistrzostwo.

czytaj więcej

Zwycięzca w kategorii Talent

Pia Skrzyszowska

Lekkoatletka

Specjalizuje się w biegach sprinterskich, w szczególności przez płotki. Mistrzyni Europy (2022) i złota medalistka igrzysk europejskich (2023) na dystansie 100 m. Podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow (2024) wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 m przez płotki.

czytaj więcej

Kacper Sztuka

Kierowca wyścigowy

W 2023 roku triumfował w Formuła Winter Series oraz Włoskiej Formule 4. Od sezonu 2024 rywalizuje w Formule 3 w zespole MP Motorsport.

czytaj więcej